Bilgi Hazırlık Öğrencilerine Tavsiyeler

Bir öğrencinin Bilgi Hazırlık eğitimini tamamlaması için ya Level 5 sonuna kadar bütün kurları geçmesi ya da okulda hangi seviyede olursa olsun herkesin katıldığı Eylül BİLET 2 sınavından 60 puan alması gerekir.

Bunu göz önüne alarak siz öğrencilere Bilgi hazırlık atlama için 2 tavsiyemiz vardır:

Tavsiye 1: Dönem uzatmadan ve yaz okuluna kalmadan hazırlığı bitirmek istiyorsanız, başlarken yüksek kurdan başlamalısınız. Böylece en son kur olan level 5’e daha kısa sürede ulaşırsınız. Bu nedenle, İngilizce seviyeniz ne olursa olsun okula başlarken gireceğiniz BİLET 1 sınavına sıkı çalışıp iyi not alarak yüksek bir kura yerleşin.

Tavsiye 2: Eğer bunu yapamadıysanız ve yaz okulu sonuna kadar Level 5’i bitirme şansınız yoksa sizlere tavsiyemiz; yaz okulundan kur almak yerine Mart, Nisan aylarından itibaren Eylül BİLET sınavlarına yönelik okul dışında bir çalışma yapın.

Eylül BİLET sınavına hangi seviyeden olursa olsun bütün öğrencilerin girme hakkı vardır. Eğer sınav sistemine göre eğitim alır ve gereken çabayı gösterirseniz  bu sınavdan geçerek Eylül ayında bölümüze başlarsınız. Her yıl bir çok Level 1, 2, 3 ve 4 öğrencimiz bu şekilde hazırlığı atlamaktadır.

Okulun sistemi doğrudan BİLET sınavına hazırlamak yerine kendi kur sistemine yöneliktir. Yaz okulunda siz Level 4 alsanız bile bu eğitim doğrudan Eylül BİLET’e yönelik olmayacak ve sizi hazırlıktan geçirmeyecektir. Sizden beklenen sonrasında Level 5 alarak hazırlığı tamamlamanızdır. Bu da size bir dönem kaybına sebep olacaktır.

 

Bilgi Hazırlık Atlama BİLET Kurslarımız

BİLET Sınavı Detayları ve Tavsiyeler

Bilgi Hazırlık Paylaşımlarımız