Bilgi Hazırlık Atlama – BİLET Kursu

İstanbul Dil Akademisi 2007’den beri her dönem çeşitli seviyelerden bir çok Bilgi Üniversitesi Hazırlık Okulu öğrencisine BİLET Sınav Hazırlık Kursları ile destek olarak Hazırlık Atlamada başarıya ulaştırmaktadır.

Kurumumuz aralarında Bilgi Üniversitesi Hazırlık Okulu eski eğitmenlerinin de olduğu hoca kadrosu tarafından kurulmuş ve alanında uzman bir kurumdur.

Bilgi BİLET kurs programımızın  detaylarına bazı sık sorulan sorular sorular ile bakalım:

 

Bilgi BİLET Kurs programına kimler katılabilir?

Program sadece Bilgi Üniversitesi öğrencilerine yöneliktir. Farklı üniversite öğrencilerinin bir arada ders aldığı karma sınıf uygulamamız yoktur. Okula devam eden ve beklemeli için farklı programlar uygulanmaktadır.

 

Bilgi Hazırlık öğrencilerine yönelik eğitimleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Kurs programı Bilgi Üniversitesi Hazırlık Sınav Sistemi ve BİLET Sınav İçeriğine göre hazırlanmıştır. Dersler öğrencilerimizin İngilizce seviyesine göre Hazırlık Atlama ya da Hazırlık Destek odaklıdır.

 

Bilgi Üniversitesi hazırlık destek eğitimleriniz nasıldır?

Bu eğitimler Bilgi Hazırlık Okuluna devam eden Level 1, Level 2 ve Level 3 öğrencilerine yöneliktir. Program sonunda öğrencilerimiz İngilizcelerini geliştirip, hazırlık okulu sırası ve sonrası için akademik ve gündelik İngilizce becerileri konusunda rahat bir nefes alırlar.

Süreç boyunca dinleme, okuma, yazma ve konuşma olmak üzere bütün İngilizce becerileri üzerinde ayrı ayrı çalışılarak öğrencilerimizin İngilizce seviye ve becerileri arttırılır. Ayrıca Bilgi Üniversitesi hazırlık okulundaki ödev, quiz ve ara sınavlar için de çalışmalar yapılarak öğrencilerimizin her kuru sorunsuz ve tekrarsız geçmesi sağlanır.

 

Bilgi Hazırlık atlama eğitimleriniz nasıldır?

Hazırlık atlama eğitimlerimiz hazırlık beklemeli ve okula devam eden Level 3 , Level 4 ve Level 5 öğrencileri içindir. Program boyunca BİLET sınavının bütün bölümleri ve soru tipleri üzerinde ayrı ayrı detaylı olarak çalışılır. Ders saatlerine ek olarak BİLET deneme sınavları yapılır.

 

Bilgi BİLET özel dersleriniz var mıdır? 

Bilgi Üniversitesi öğrencilerine yönelik hem hazırlık atlama hem de hazırlık destek eğitimlerimiz grup dersinin yanında tercihinize göre birebir özel ders olarak da yapılabilmektedir. Online eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen şubelerimiz ile iletişime geçiniz.

 

Hocalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bilgi Üniversitesi öğrencilerimize eğitim veren hoca kadromuz Hazırlık Okulu sınav sisteminde uzman, üniversite hazırlık okulu geçmişi eğitmenlerden oluşmaktadır.

Öğrencilerimiz öğrenme alışkanlıklarına ve sınava yönelik eksik yönlerine göre kendileri için en faydalı olacak eğitmenlerimiz ile çalışma konusunda her türlü imkana sahiptir.

 

BİLET Deneme Sınavları yapıyor musunuz?

Bilgi Hazırlık Atlama Kurs programında ders saatlerine ek olarak BİLET deneme sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlarla öğrencilerimizin sınav pratiği ve zaman yönetimi becerisi arttırılır. Başarı takibi yapılarak eksikleri belirlenir.

 

Ders dışında hocalara soru sorma ve ders çalışma imkanı var mı?

Evet vardır. Öğrencilerimizin ders saatleri dışında çalışıp, hocalarına soru sorabilmeleri için kurumumuzda haftanın yedi günü açık ders çalışma salonlarımız bulunmaktadır.

 

Başarı oranınız nedir? Başarılı olamayan öğrencileriniz var mı? 

BİLET sınav hazırlık kursu boyunca yapılan bütün faaliyetlere (ders + deneme + ek çalışma) katılan öğrencilerimizde % 96  başarı oranına sahibiz.

Başarılı olamayan öğrencilerimiz genelde sınav esnasında heyecan, stres gibi bazı aksaklıklardan dolayı istedikleri skora ulaşamamaktadır. Bu tür durumlarda, öğrencimizle beraber detaylı mevcut durum analiz yapıp, gerekli düzenlemeler ile öğrencilerimize her türlü desteği vermekteyiz.

 

Eğitimleriniz sadece İstanbul’da mı verilmektedir? Online eğitim imkanınız var mıdır?

Bilgi Hazırlık Atlama Eğitimlerimiz tercihinize göre yüz yüze ya da online eğitim olarak verilebilmektedir. Yüz yüze eğitimler, Kadıköy ve Beşiktaş‘ta bulunan kurum binalarımızda verilmektedir.

 

Bilgi Hazırlık Atlama BİLET Kurs Detayları için tıklayın.